tel. 15 843 11 33     kom. 513 323 725 pon - pt 9:00 - 20:00 / soboty 9.00 - 14.00

Periodontologia

Periodontologia to dziedzina stomatologii zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej.

Stan zapalny przyzębia rozpoczyna się wraz z pojawieniem się płytki nazębnej i powodowany jest przez bakterie obecne w kieszonkach dziąsłowych , a więc jest następstwem niewłaściwej higieny jamy ustnej.

Objawy to: zaczerwienienie i krwawienie podczas szczotkowania zębów. Nie leczone zapalenie dziąseł może doprowadzić do paradontozy.

Paradontoza jest to proces destrukcyjny, pozostawiony bez profesjonalnego leczenia prowadzi zaburzeń układu odpornościowego, którego następstwem jest zanikanie kości i dziąseł, rozchwianie zębów powodujące ból w trakcie jedzenia i mówienia a także do utraty zębów. Większości przypadków towarzyszy przykry zapach z ust.

Instruktaż higieny jamy ustnej

Instruktażu higieny jamy ustnej polega na przedstawieniu przez lekarza lub higienistkę stomatologiczną szczegółowych informacji odnośnie sposobów właściwej higieny jamy ustnej.

Po przeprowadzeniu szczegółowego badania pacjenta, lekarz dobiera indywidualnie odpowiednią metodę szczotkowania zębów w zależności od potrzeb pacjenta, stanu jego uzębienia i przyzębia oraz zdolności manualnych.

Usuwanie kamienia (skaling)

Skaling polega na usunięciu za pomocą skalera ultradźwiękowego twardych złogów nazębnych nad i pod dziąsłowych potocznie zwanych kamieniem nazębnym, formujących się przez mineralizację płytki nazębnej.

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów jest zabiegiem polegającym na usunięciu z powierzchni zębów osadu i powierzchniowych przebarwień za pomocą piaskarki przy wykorzystaniu strumienia specjalnego piasku stomatologicznego wydobywającego się z piaskarki pod dużym ciśnieniem z chłodzeniem wodnym.

Piaskowanie zębów stanowi uzupełnienie zabiegu skalingu zębów, może także stanowić odrębny zabieg.

Zadzwoń do nas    513 323 725